W czasie mojego, krótkiego życia posiadałem już kilka zegarków. Większość z nich nie była zbyt wysokiej jakości i rozlatywały się w czasie intensywnej eksploatacji. Dlatego trzy lata temu postanowiłem zainwestować w solidny sprzęt odpowiadający moim wymaganiom.
Tak trafił do mnie ten oto G-shock Mudman G-9000 firmy Casio.
Jest to solidny zegarek odporny na uszkodzenia mechaniczne i skrajne temperatury co po trzech latach mogę śmiało potwierdzić. Zegarek przetrwał ze mną nie tylko silne mrozy ale także słoną wodę i bardzo częsty kontakt z piaskiem, wychodząc przy tym bez szwanku.
Na szkle nie pojawiła się jeszcze ani jedna rysa a plastik lekko wytarł się na krawędziach.
Mudmana obsługuje się za pomocą 5 przycisków (4 po bokach i jednego u dołu umożliwiającego podświetlenie wyświetlacza).
Posiada on także wygodny pasek, który nie rozepnie się samoistnie nawet w czasie intensywnej eksploatacji. Dźwięk alarmu natomiast jest głośny i całkiem skuteczny a czas może być wyświetlany w trybie 24 lub 12godzinnym.
Nie jest to najbogatszy zegarek z serii G-Shock jednak posiada on wszystkie funkcje, które powinien posiadać zegarek "sportowy". Należy do nich:
1. Stoper
A dokładniej dwa niezależne stopery umożliwiające pomiar czasu z dokładnością do setnej sekundy. Po upływie 60 minut zegarek zanotuje upływ jednej godziny, w górnej części wyświetlacza i zacznie naliczać czas "na nowo".
2.Timer (czyli odwrotność stopera i kuzyn alarmu:) )
Umożliwia odliczanie czasu z dokładnością do sekundy ( maksymalnie może rozpocząć odliczanie od 23 godzin i 59 minut).
3. Czas strefowy
Umożliwia szybkie sprawdzenie czasu innej strefy czasowej (względem naszej, którą wcześniej zdefiniowaliśmy). Strefy podpisane są nazwami największych miast, które leżą w ich obrębie).
4. Alarmy
G-Shock posiada pięć alarmów, cztery zwykłe i jeden z funkcją drzemki (alarm aktywuje się wtedy przez pół godziny w odstępach pięciominutowych) .
5. Sygnał pełnej godziny
W "zakładce" alarmów znajdziemy, także opcję aktywującą, sygnał (krótkie "piknięcie") o każdej pełnej godzinie.
Zegarek umożliwia podświetlenie wyświetlacza na dwa sposoby, za pomocą wspomnianego już przycisku u dołu lub przez szybki ruch ręką (funkcja ta bywa irytująca ale na szczęście da się ją wyłączyć).
By nie wypaść mało wiarygodnie, starałem zaleźć jakieś wady tego G-Shocka ale nie udało mi się znaleźć żadnej poważnej. Niektórzy mogliby co prawda narzekać na opornie działające przyciski i duże rozmiary zegarka ale jest to tylko kwestia własnych preferencji.
Myślę, że G-9000 spodoba się każdemu kto szuka solidnego i wytrzymałego czasomierza o którego nie będzie musiał się martwić w czasie podróży
Dla zainteresowanych technicznymi szczegółami: http://www.casio-europe.com/euro/watch/gshock/g-9000-1ver/
Brak komentarzy :
Prześlij komentarz